Płyty granitowe

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą płyt granitowych i kamiennych, które pozwalają odkryć piękno schowane w naturalnych materiałach budowlanych. Granit to skała o uniwersalnym zastosowaniu we współczesnej branży konstrukcyjnej i wykończeniowej. Naszym klientom proponujemy slaby granitowe w zróżnicowanych wersjach kolorystycznych. Dzięki nim nadasz wnętrzom niepowtarzalnego stylu i uzyskasz wieloletnią wytrzymałość.

Efektowne płyty granitowe

Do czego służą płyty z ziarnistego granitu? Spotkamy je przede wszystkim na tarasach, gdzie stanowią efektowny element wykończenia posadzki. Komponenty granitowe lub kamienne świetnie sprawdzają się w kuchni do budowy solidnego blatu lub parapetu. Naszą ofertę kierujemy zatem do wszystkich właścicieli mieszkań i domów jednorodzinnych, a także deweloperów i właścicieli budynków firmowych. Sprawdź również nasze bloki granitowe, czyli surowy budulec do stworzenia dekoracyjnych figur, rzeźb lub innych elementów architektury ogrodowej.

Ilość produktów: 6

Płyty granitowe są półproduktami przygotowanymi do tworzenia indywidualnych projektów. Najczęściej wybierane wyroby ze slabów granitowych można spotkać na polskich cmentarzach w postaci nagrobków, wazonów czy rzeźb. Na naszej stronie widnieją wyroby gotowe z granitu (nagrobki, płytki, płyty w rozmaitym wzornictwie i kolorystyce).

Najważniejsze zalety płyt granitowych

Pokaźna lista zalet płyt granitowych rozpoczyna się od niedoścignionej trwałości. Komponenty granitowe opierają się wpływowi niekorzystnych warunków atmosferycznych i zachowują swój pierwotny wygląd przez dziesięciolecia. Granitowi niestraszne uszkodzenia mechaniczne (grad, kamienie, piach, przeciążenia czy śnieg). Powierzchnia granitu doskonale opiera się zarysowaniom na skutek czynności eksploatacyjnych.

Jawnokrystaliczna struktura o wulkanicznym rodowodzie przyczynia się do niezwykłego piękna elementów wykonanych z płyt granitowych. To samo zresztą możemy powiedzieć o płytach kamiennych, które również znajdziesz w naszej ofercie. Niespotykane nigdzie indziej połączenie wytrzymałości i wspaniałej estetyki gwarantuje granitowi stałe miejsce w branży budowlanej.

Płyty kamienne o niezrównanej wytrzymałości

Slaby granitowe są wielkoformatowymi płytami kamiennymi, powstającymi w wyniku pocięcia bloku granitowego. Nasza hurtownia oferuje płyty granitowe w różnych wymiarach oraz grubościach. Slaby granitowe przeznaczone są do dalszej obróbki, najczęściej wykonuje się z nich: parapety, blaty kuchenne i stołowe, schody oraz płyty nagrobkowe.

Poszczególne materiały różnią się nie tylko wyglądem, lecz także właściwościami fizycznymi. Ogromna większość płyt kamiennych cechuje się świetną odpornością na niesprzyjające czynniki atmosferyczne. Fakt ten rozszerza ich zastosowanie na tereny zewnętrzne. Pocięte plastry kamienne (tzw. slaby) mają jeszcze jedną zaletę. Ich grubość przekracza 1 cm, co znacznie ułatwia późniejszy montaż i stabilizuje finalną konstrukcję.

Slaby granitowe

Na stronie ENNEUROPE umieściliśmy bloki i płyty granitowe w kilkudziesięciu modelach. Sprawdź najnowsze slaby z polerowanego granitu lub kamienia, które świetnie komponują się z dowolną balustradą tarasową. Przekonaj się o uniwersalności produktów granitowych i możliwości dopasowania do każdej powierzchni. Zajrzyj również na wyroby gotowe. W tym dziale znajdziesz polerowane, przygotowane do montażu płytki i pomniki z granitu. Pozostajemy do Twojej dyspozycji. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i pomożemy wybrać najlepszy produkt.