Nagrobki granitowe

W naszej ofercie gotowych wyrobów z indyjskiego granitu znajdują się eleganckie oraz trwałe pojedyncze nagrobki wykonane z naturalnego kamienia. Ich największym atutem jest niewątpliwie materiał, z którego powstały, ale uwagę zwracają również takie elementy pomników, jak proste i estetyczne płyty nakrywowe oraz różne wzory tablic napisowych.

Nagrobki kiedyś i dziś

Niemal w każdej kulturze istnieją pewne formy upamiętniania zmarłych. W naszej tradycji rolę tę pełnią cmentarze, na których pochówek zostaje oznaczony mniej lub bardziej okazałym pomnikiem. Na przestrzeni wieków ich kształt i styl nieznacznie się zmieniał, zawsze jednak dbano o to, aby budowle te należycie uwieczniły miejsce spoczynku bliskich osób. Obecnie coraz częściej odchodzi się od mocno zdobionych form, wybierając proste, czasami już gotowe nagrobki z granitu, które poza tym, że pięknie się prezentują, mają też wiele innych zalet.

Ilość produktów: 32

Dlaczego granit?

Podstawowe cechy, jakimi powinien charakteryzować się każdy nagrobek to trwałość, estetyczny wygląd i łatwość pielęgnacji. Można go wykonać z różnych materiałów takich jak np. marmur, piaskowiec, lastriko czy granit. W naszej strefie klimatycznej najlepiej sprawdza się ten ostatni surowiec, który jest wyjątkowo odporny na działanie zmiennych warunków pogodowych oraz ewentualne zarysowania czy mechaniczne uszkodzenia. Pomniki granitowe przez wiele lat zachowają więc swój pierwotny wygląd i będą godną formą oddania czci zmarłym członkom rodzin. Ich dodatkową zaletą jest brak konieczności impregnacji i łatwa pielęgnacja, co jest szczególnie ważne w przypadku starszych osób, które często opiekują się wielopokoleniowymi grobami.

Pomniki z granitu

Granit to skała głębinowa, która w zależności od miejsca wydobycia oraz składu mineralnego może przybierać różne kolory od szarości, przez odcienie czerwieni, brązu, fioletu, błękitu aż po czernie. Daje to bardzo duże możliwości producentom powstających z tego surowca wyrobów, które dzięki tak bogatej różnorodności mogą zwracać uwagę nie tylko formą, ale również piękną i niepowtarzalną barwą. Oferowane przez nas gotowe pomniki granitowe wykonane są z indyjskiego materiału: Vizag Bule, Imapa Black, Sureme Black, Kuppam Green czy Viscon White i wiele innych. Dzięki temu, że nagrobki są polerowane, zyskują dodatkowy podkreślający naturalną urodę kamienia połysk.

Różne wzory pomników

Staramy się, aby nasza oferta zaspokoiła rozmaite gusta klientów. Dlatego proponowane przez nas gotowe nagrobki granitowe charakteryzują się różnym wykończeniem np. w postaci faliście przyciętej płyty nakrywkowej czy oryginalnych tablic napisowych nawiązujących do kształtu krzyża lub serca. Pomniki są raczej proste, przez co zyskują na elegancji, a delikatne motywy zdobnicze powodują, że stają się wyjątkowe. Cechują się wysoką estetyką i przede wszystkim typową dla granitowej skały trwałością, dzięki czemu mogą służyć kolejnym pokoleniom chcącym odpowiednio upamiętnić zmarłych przodków.